Interní redakce


"neuděláš nic"
<milovany.almanach@seznam.cz>

šéfredaktor
PETR HOLEČEK (Dr. Halifax)
<meat@seznam.cz>

non-stop redakce
V redakci pracujeme non-stop, žádný čas na nejzákladnější potřeby.

redaktoři
VILDA OBDRŽAL (doc. Harapes)
<pyo@email.cz>
TOM DVOŘÁK (ing. Fox)
<fantomaz@seznam.cz>
ZUZKA MALÍKOVÁ (prof. Zoe)
<lhaama@hushmail.com>
LINDA VAVŘÍKOVÁ (Lt. Liwidity)
<vavrikova@iol.cz>

off-line sekreariát
ZUZKA MALÍKOVÁ
LINDA VAVŘÍKOVÁ

webmaster
TOM DVOŘÁK
© THOM Production ® High Graphic Studio with Fantomas™
<fantomaz@seznam.cz>


historie MhC
výňatek z prezentace napsané v květnu roku 1998, ještě když Májholding vycházel jako tištěný oběžník

Oběžník, původně ručně psaný, založili v roce 1994 mladí a talentovaní literáti Petr Holeček a Vilém Obdržal. Bylo to ve středu. Vítr si pohrával s listy stromů a Sparta vyhrála. To ještě začínající redaktoři neměli ani ponětí o budoucí slávě jejich kolujícího plátku. V počátcích časopiseckého průmyslu, který vznikl v tehdejší sekundě Masarykova Klasického Gymnázia v Říčanech kolovaly v oběhu dva školní časopisy: "Stoupa" spolu se zakladatelem Tomášem Dvořákem. O něco později vznikl konkurenční "Májholding Cajtung". Ano, pravdou zůstává, že Stoupa byl časopis lepší a profesionálnější. Avšak v tvrdých konkurenčních bojích neobstál... Lepší reklama, špionáž, korupce. Bezduchá čísla Stoupy vycházela dál, však bez zájmu Tomáše a nápadového náboje. Později, po zájmu čtenářů o rubriky "Dday na Nově", "Test" a "Svěř se..."v Májholdingu, časopis Stoupa zaniká, spolu s ním "Slinták, Kabel mínus, Masák, Pokoutník" a všelijaký další odpad. První tři čísla jsou doposud uchovány v archivu MhC, avšak čísla 4 - 9 byly z důvodů dehydratace redakce směněny za kovové mince a ty poté za nápoje. První krůček k profesionální dráze a slávě učinilo číslo 10, psané na počítači. Od vydání tohoto historického průkopnického čísla uplynula hezká řádka let a redakce se může pochlubit dalšími dvaceti papírovými vydáními MhC. Pokleslý humor oběžníku získal oblibu celé školy a i dnes se stává vyhledávaným čtením.
Dnešní členové redakce, aktivní redaktoři Dr. Halifax, ing. Fox a stále se flinkající doc. Harapes, prof. Zoe a Lt. Liwidity vystupují pod pseudonymy a to z důvodu útoků kritiky, odpůrců černého, sviňáckého a Monty Pythonovského humoru. K tomu všemu je MhC terčem zvláštního agenta FBI Tomáše Berky. Za zmínku stojí, že v redakci působí tehdejší šéfredaktor Stoupy. Naopak spoluzakládající redaktor MhC doc. Harapes (alias Petr Felix Hroch) se odmlčel na dobu neurčitou a je na pozorování v kutnohorském internátě.
Díky moderní počítačové technice vycházel Májholding zhruba po třech měsících, podle toho, zda byly zrovna dražší pivní tácky, ale o tom někdy jindy a jinde. Mezi nejvyhledávanější rubriky patřilo "Dday na Nově", parodující hloupé, pokleslé, trapné, komerční a zpocené pořady soukromých televizních stanic v ČR, "Anketa", odpovědi čtenářů na otázky všedního života, peněz, rock n´ rollu a sexu, "Soutěž", pro neobyčejné kreslíře obyčejných věcí a její vyhodnocení, "Primitivní komixy", příběhy hardkórové postavičky z dějin časopisu, seriály, vtipy, recenze, horoskopy, čerstvé informace o stavu zaregistrované anarchistické organizace České dráhy, svazu důchodců a jejich problémech, texty hudebních skupin atd.
Slávě časopisu přispělo také zveřejnění některých článků ve dvou výročních zprávách gymnázia a skrytá negativní reklama v říčanském bulletinu, kde důchodce - kritik označil humor MhC za "pokleslý až trapný..." Časopis bude mít v budoucnu vlastní internetovou stránku a jeho ukázky se objeví i v novém školním časopise (zhoubná komerce).
Unikátní čísla si můžete vypůjčit u Petra Holdy Holečka, Vildy Máji Obdržala nebo u Tomáše Thoma Dvořáka. Možností je také telefonické objednání, kde vám naše operátorky zabookují časopis a rády vám odpoví na každý dotaz týkající se MhC, volejte na sekretář redakce z okna. Za drobný poplatek ve výši patnácti Kč vám zhotovíme kopii jednoho čísla dle vašeho výběru a prošijeme ho jednou železnou sponou. Jestliže si chcete podat reklamu či inzerci vyhledejte Holdu.
Za původnost a správnost příspěvků neodpovídá autor.

Příspěvky nevyžádané i vyžádané redakcí nevracíme. Podávání zásilek nepovoleno Českou poštou - ředitelstvím OZ Praha (č.j. nov 6101 ze dne 30.5.1996).

DUCK OFF!

© i-Májholding Cajtung 1998 - 2001